Стандарти щодо COVID-19 постійно актуалізуються, з урахуванням оновлених рекомендацій ВООЗ.

 • Лікар, який надає медичну допомогу в амбулаторних умовах, повинен інформувати центр контролю та профілактики захворювань МОЗ за адміністративно-територіальною належністю про результат лікування та/або припинення самоізоляції осіб, які підлягали визначенню підтвердженого випадку COVID-19, не пізніше ніж через один день від дати, коли він стане відомим.
 • Спостереження за контактними особами встановлюється на період п’ять днів від останнього контакту з підтвердженим випадком, незалежно від того, була контактна людина вакцинована проти COVID чи ні.
 • Контактні особи з повним курсом вакцинації, а також ті, хто перехворів на COVID-19 протягом останніх 6 місяців (з документальним підтвердженням), за відсутності симптомів не мають самоізолюватися. Якщо ж симптоми COVID-19 з’являються, людина має пройти обстеження на визначення антигену SARS-CoV-2 з використанням швидких тестів та/або тесту на визначення антигену SARS-CoV-2 методом ІФА (або методом ПЛР) та самоізолюватися до отримання результату обстеження.
 • Контактні особи, незалежно від того, є в них симптоми чи немає, мають пройти тестування на 5-7 день після контакту та перебувати на самоізоляції до отримання негативного результату тесту.
 • Згідно оновлених правил, українці, які повертаються з-за кордону, та іноземці, які прибувають до України і не мають сертифікату про вакцинацію, зобов’язані показати працівнику прикордонної служби активований додаток «Вдома». Інакше іноземцям відмовлятимуть у в’їзді на територію України.
 • Для реєстрації у застосунку «Вдома» чи на офіційному порталі потрібно вказати наступні дані:
  – прізвище, ім’я, по батькові особи (за наявності);
  – серію та/або номер паспорта;
  – визначене особою місце самоізоляції;
  – засоби зв’язку (номер телефону).
  Упродовж 72 годин в додаток має підтягнутися результат ПЛР або тесту на антиген, зроблений у верифікованих МОЗ лабораторіях. За негативного результату додаток «Вдома» можна видаляти.
  Якщо ви з будь-яких причин не здали тест після перетину кордону, через 72 години додаток деактивується, а інформація передається до правоохоронних органів, які надалі проводитимуть вибіркову перевірку за перебуванням в місці самоізоляції.
 • У зв’язку із поширенням коронавірусу «Омікрон» Україна з 1 грудня 2021 року запровадила обов’язкову самоізоляцію для осіб, які повернулись із країн, де стрімко поширюється новий штам (Південно-Африканська Республіка, Республіка Ботсвана, Зімбабве, Намібія, Королівство Лесото, Королівство Есватіні, Республіка Мозамбік, Республіка Малаві). Тепер особи, які понад 7 днів перебували на території вказаних країн протягом останніх двох тижнів, мають піти на 14-денну самоізоляцію. Важливо, що самоізоляція стосується громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які постійно або тимчасово проживають на території України, є подружжям або дітьми громадян України, які повертаються в Україну з території вищезазначених країн. Наявність вакцинації, негативного тесту чи сертифікату про одужання не відміняє самоізоляції чи її дострокового припинення
 • Іноземцям та особам без громадянства, які постійно або тимчасово не проживають в Україні та протягом останніх 14 днів перебували на території вказаних держав більш як сім днів, в’їзд забороняється  (до 31 березня 2022 р.). Винятками є іноземці та особи без громадянства, які проживають на території України, є подружжям або дітьми громадян України, працівниками іноземних дипломатичних представництв та консульських установ, представництв міжнародних організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей, а також інших категорій іноземців та осіб без громадянства за погодженням з Міністерством закордонних справ.
 • Іноземцям та особам без громадянства, за виключенням окремих категорій, для в’їзду в Україну потрібно мати COVID-сертифікат, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією чи кількома дозами вакцин, визнаних ВООЗ, поліс страхування від COVID-19 на весь термін перебування в Україні, а також негативний результат ПЛР чи експрес-тестування на COVID-19, які проведено не більш як за 72 години до перетину кордону України. Особи, які перетинають державний кордон на в’їзд в Україну, підлягають самоізоляції. Іноземцям без вакцинації потрібно мати негативний тест та встановити додаток «Вдома» для контролю самоізоляції. Вона припиняється в разі отримання ще одного негативного тесту протягом 72 годин. Зазначені документи не поширюються на дітей до 12 років. У разі відсутності вищевказаних документів охорона державного кордону відмовляє іноземцям та особам без громадянства у перетині державного кордону в порядку, визначеному статтею 14 Закону України «Про прикордонний контроль».